4.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Mbeturinat nuk hiqen në këtë rrugë të Prizrenit (Foto)


Rruga “Xhemë Gostivari” në Prizren ka një muaj që është vërshuar nga mbeturinat.

Një lexuese e rregullt e “PrizrenPress”- tregon se nga fundi i muajit dhjetor nuk është bërë pastrimi i mbeturinave.

“ Në këtë lagje mungojnë edhe kontejnerët e mbeturinave”, tregon ajo.

Më Shumë

Hulk dhe Diego Costa ndihmojnë Atletico Mineiro-n të shpallet kampion i Brazilit pas gjysmë shekulli

Skuadra e Atletico Miniero-s është shpallur kampion i Brazilit, pas një pritje prej plot 50 vjetësh. Titullin e fundit dhe të njëkohësisht të parin në...

Trazirat e Shkodrës dhe të Kukësit, Ramiz Alia, Ribashkimi i Kosovës me Shqipërinë dhe kthimi në atdhe – Intervista ekskluzive e Leka Zogut I

Nga Aurenc Bebja “DTIC – Defense Technical Information Center” ka botuar, me 25 janar 1990, në faqet n°1 dhe 3, një intervistë ekskluzive të Leka...

Shqiptohen 100 vjet burg për vrasjen e gazetarit serb

Me 100 vjet burgim në total, janë dënuar ish-pjesëtarët e Shërbimit të Sigurimit Shtetëror të Serbisë, për vrasjen e gazetarit, Sllavko Quruvija. Trupi gjykues i...

Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 310 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe, janë shqiptuar edhe 242 gjoba për...

Jeta dhe vdekja tragjike e sportistit që refuzoi vaksinën

Ishte një nga ato mbrëmjet e rralla, thuajse magjike të verës. Ngrohtë tamam që të ulesh jashtë me një bluze me të shkurtra, duke dëgjuar...

Historia e fotos së Pavarësisë: Kur Shqipërisë ia këputën krahët e këmbët

Kjo foto ku shihet Ismail Qemali në një varkë me Isa Boletinin dhe Luigj Gurakuqin, qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor. Besohet se është shkrepur...

Rritja e çmimeve në SHBA më e larta në më shumë se 30 vjet

Kohët e fundit, inflacioni ka prekur pjesën më të madhe të botës, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalluar si një nga vendet...

Mrekullia e Bernës: Shuhet “heroi” i fundit – Horst Eckel

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) njoftoi të premten e 3 dhjetorit se Horst Eckel, heroi i fundit dhe kampioni i botës në vitin 1954,...

Messi e fiton Topin e Artë për herë të shtatë

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për herë të shtatë. 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi...

“Emri i fituesit të Topit të Artë, do t’i gëzojë të gjithë”

Çmimi më prestigjioz individual në futboll, Topi i Artë, do t’i dhurohet lojtarit më të mirë në botë për vitin 2021, të hënën më...

Ngritet aktakuzë ndaj një personi në Prizren për posedim dhe shitje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.Sh., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se...

Ministri Çeku: Nga sakrifica e familjes Jashari, mësojmë për lirinë tonë

Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Flamurit dhe në nderim dhe kujtim të figurës më emblematike të popullit shqiptar, Familjes Jashari, sot më...

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë në Prizren, për shkak të punimeve në rrjet

KEDS ka njoftuar se edhe sot do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat i kësaj në disa vende do...

Vdiq ish-kryetari i Velipojës, që u qëllua me armë zjarri në Shkodër

Ish-deputeti dhe ish-kreu i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka, nuk i ka mbijetuar dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e...

Aksident, tre të lënduar në Prizren

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku në Prizren. Të lënduarit kanë qenë pasagjerë të veturës së përfshirë në aksident. “Si pasojë e aksidentit lëndime...

Kukës: 21 vjeçari kapet duke transportuar emigrantë drejt Kosovës të “paketuar” në bagazh (VIDEO)

Policia e Shqipërisë e ka arrestuar në Kukës një 21 vjeçar me incialet A,Gj, pasi që u kap duke bartur emigrantë. Dy emigrantët u gjetën...

Lajmet e Fundit