17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mbi 1 mijë e 400 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 443 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Sipas statistikave të përgjithshme të policisë, gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 24 aksidente me të lënduar dhe 34 me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar nëntë persona dhe katër janë dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune

Më Shumë

Atentati në Paris, ndaj ish-kryeministrit shqiptar, Esat pashë Toptani

Më 13 qershor 1920 u vra në Paris Esat pashë Toptani. Ish-kryeministri i mërguar Toptani, në vitet 1918-1920 po përpiqej të ndërhynte pranë Konferencës së...

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Lajmet e Fundit