25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Grabitet apartamenti i kampionit të UFC-së, Ciryl Gane

Një orë Rolex dhe bizhuteri u vodhën gjatë natës nga e shtuna në të dielë në shtëpinë e Ciryl Gane në Nogent-sur-Marne, mësoi gazeta “Le Figaro” nga burime policore dhe gjyqësore që konfirmojnë informacionin.

Dëmi material llogaritet në 100 mijë euro, specifikon burimi për botimin francez.

“Autori/at kanë hyrë me forcë në derën e përparme”, tha një burim policor.

Një hetim u hap për “vjedhje” dhe iu besua njësisë kundër vjedhjeve të sigurisë territoriale të Val-de-Marne.

Hetuesit tani do të mbështeten në video survejimin e lagjes dhe çdo gjurmë të lënë nga grabitësit për t’i gjurmuar.

Vjedhja ka ndodhur teksa kampioni i MMA-s po luftonte në “Accor Arena” në Paris.

Të shtunën mbrëma, Ciryl Gane fitoi me KO në raundin e dytë kundër Serghei Spivac, gjashtë muaj pas një disfate dërrmuese ndaj amerikanit Jon Jones për titullin e peshave të rënda të UFC-së.Albanian Post

Më Shumë

Prizren Fest Kids: Fëmijët punojnë për përrallën “Karrota e Shëndoshtë”

Prizren Fest Kids ka nisur me shumë ngjyra dhe buzëqeshje, duke sjellë një atmosferë të ngrohtë, me lojra e punime të ndryshme për më...

Seanca e Kuvendit të Prizrenit dështon për shkak të mungesës së kourumit, pikat shtyhen për shtator

Seanca e Kuvendit të Prizrenit ka dështuar për shkak të mungesës së kourumit. Kryesuesja e Kuvendit, Antigona Bytyqi, konstatoi se vetëm 12 kuvendarë iu përgjigjën...

Lajmet e Fundit