35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Mblidhet PDK-ja, shkak zgjedhjet

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot. Kjo, për të diskutuar rreth qëndrimeve për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare, si dhe reformës zgjedhore.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se sot do të takohen dhe do të marrin qëndrime rreth reformës, por, do të diskutojnë edhe rreth kohës së mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare.

Sipas këtij burimi, sot do të dihet se cilat do të jenë qëndrimet e tyre për reformën, por ende nuk e dinë se cilat do të jenë qëndrimet rreth mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare, pasi sot vetëm do të diskutohet.

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, ditë më parë ka realizuar një takim edhe me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ku kanë biseduar rreth reformës dhe zgjedhjeve parlamentare.

Ndërsa, është raportuar se tanimë janë disa variante për zgjedhje parlamentare, për kohën e mbajtjes së tyre. Por, më e afërmja duket të jetë mesi i qershorit të këtij viti.(Kosovapress)

Më Shumë

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, si institucion i parë shte­të­ror, publik e laik, mban për datë të themelimit të saj 10 korrikun e vitit 1920....

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit