13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Me vetëm 17 raste aktive me koronavirus, Malisheva po shkon drejt normalizimit

Kjo mbase do te jete hera e fundit në këtë kohë pandemie qe keto patrolla te Policise do te kthejnë pas ata që duan të hynë e të dalin në fshatin Banjë.

Kjo per shkak qe Ministria e Shendetesise, mbreme me ane te nje vendimi e hoqi  fshatin

Banje te Komunes se Malisheves nga Karantimi.

E nga ky fshat kishin rezultuar 26 persona te prekur me Covid-19.

Nga ta, 18 prej tyre jane sheruar plotesisht, 7 jane ne sherim e siper, dhe nje ka nderruar jete.

Me vetem 7 raste, ky fshat tani me po shkon drejt normalizimit.

Nderkohe gjate dites se diel, edhe komuna e Malisheves pritet qe te largohet nga Karantina.

E largimin nga karantina e ka kerkuar edhe kryetari i Komunes se Malisheves, Ragip Begaj.

Begaj tutje iu bejne thirrje qytetareve qe te respektohen masat parandaluese, ne menyre qe ta kalojne sa me shpejt kete situate.

Ndryshe, gjithsej ne komunen e Malisheves, kane rezultuar 76 persona te prekur me Covid-19, 58 jane sheruar, 17 jane ne sherim e siper, ndersa nje ka nderruar jete.

Më Shumë

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Një burrë i armatosur me katër pistoleta vrau dy persona dhe plagosi pesë të tjerë kur qëlloi mbi një turmë pas një ceremonie të...

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Ja si duket e dashura më e bukur Larsa Pipen pasi ka shtuar disa kilogramë më tepër. Larsa Pippen është një nga yjet më të...

Lajmet e Fundit