9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Mësohet shkaku i aksidentit që përfundoi me vdekjen e 5 vjeçarit në Lubizhdë të Hasit

Për aksidentin me fatalitet në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, i cili përfundoi me vdekjen e M.G., 5 vjeç, policia ka dhënë detaje të reja.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur për shkak se shoferi i veturës (17 vjeçar), nuk e ka përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës.

Turpi i pajetë i 5 vjeçarit është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

Fsh. Lubizhdë, Prizren 10.10.2020 – 12:48. Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull kosovar i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën duke mos e përshtat shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës e kishte goditë femiun – viktimën mashkull kosovar i cili si pasojë kishte pësuar lëndime trupore dhe ishte dërguar në emergjencën e spitalit rajonal në Prizren pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, kurse i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës...

Dy vëllezër kërcënojnë një grua në Pllanjanë të Prizrenit

Dy vëllezër dyshohen se kanë kërcënuar një grua në fshatin Pllanjanë të Prizrenit Vìktima është detyruar të kërkojë ndihmën e policisë. Sinjali merr vesh se njëri...

Lajmet e Fundit