18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Robin Krasniqi është KAMPION BOTE, nokauton Dominic Bosel në raundin e tretë

Robin Krasniqi është duke zhvilluar luftën ndaj Dominic Bosel për titullin e më të mirit në botë në kategorinë e mesme, shkruan Insporti.

Bosel është kampion bote në kategorinë WBA dhe sonte lufton për ta mbrojtur titullin e tij kundër Krasniqit.

Robin Krasniqi ka treguar formë të mirë sivjet duke fituar disa ndeshje. Sonte është ndeshja e karrierës së tij.

LIVE: Mbyllen dy raundet e para që ishin pozitive për Krasniqin. Bosel tentoi “upper cut”, me Krasniqin që ndryshon qëndrimet nga e majta në të djathtë.

Raundi i tretë. ROBINI KRASNIQI ËSHTË KAMPION BOTE. “Robin” Krasniqi nokauton Bosel.

Krasniqi gjendet për herë të tretë në këtë fazë, ku është një fitore larg të qenit më i miri i botës.

Boksieri shqiptar u fut në ring me këngën “Kuq e Zi” nga Elvana Gjata.

Ndeshja po transmetohet në Klan Kosova dhe ka filluar në ora 23:15.

Më Shumë

Arrestohet për kanosje një person në Damjan të Hasit, i konfiskohen dy revole me 30 fishekë

Një 32-vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një person derisa Policia e Kosovës ia kanë konfiskuar dy revole me 30 fishekë. Ngjarja ka...

Malisheva me probleme para ndeshjes me Llapin, katër lojtarë në dyshim për ndeshjen e Kupës

Skuadra e Malishevës nesër luan ndaj Llapit në çerekfinalen e Kupës së Kosovës.Llapi dhe Malisheva ballafaqohen nesër nga ora 13:00 në stadiumin “Zahir Pajaziti”...

Lajmet e Fundit