24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

“Messi, eja te ne!”, një telefonatë shton zërat e merkatos

Lionel Messi dhe Barcelona janë drejt “divorcit”, ndërkohë që klube të tjera po mundohen të përfitojnë dhe ta bindin argjentinasin për të nënshkruar me ta. Manchester City është një nga klubet që e do sulmuesin.

PSG gjithashtu interesohet për yllin katalanas. Gjithsesi nuk do të jetë e lehtë për të nënshkruar me të, edhe për faktin që ka një çështje për të zgjidhur me Barcelonën. City i ofron kontratë 5-vjeçare dhe aty do të gjente trajnerin Pep Guardiola dhe mikun e tij Kun Aguero.

Nga ana tjetër nga Franca Messi ka marrë një telefonatë nga Neymar dhe Angel Di Maria, të cilët i kanë kërkuar mikut të tyre të bashkohet me ta te PSG. Në horizont është edhe Interi, që nuk heq dorë nga ëndrra për ta pasur Messin në ekip.

Më Shumë

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij. Gëzimin që pati...

Takimi i tretë mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

Takimi i 18 gushtit shënon herën e tretë që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq negociojnë në Bruksel, në kuadër...

Lajmet e Fundit