23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Milan i rikthehet pistës Belotti

Andrea Belotti prej datës 1 korrik është lojtar i lirë në tregun e transferimeve, pasi përfundoi kontratën me Torino-n.

Sulmuesi italian ka qenë prej kohësh pjesë e listës së dëshirave të Milan-it të Stefano Pioli-t.

Pas disa tentativave të dështuara para pak sezonesh, kuqezinjtë i janë rikthyer pistës Belotti tashmë.

Ardhja e mundshme e Belotti-t do të shërbejë për të mbuluar “humbjen” e Zlatan Ibrahimovic-it. Për shkak dëmiti, suedezi do të mungojë për një kohë të gjatë, gati shtatë muaj.

 

Ish-lojtari i Torino-s dhe Palermo-s, Belotti, numëron 270 paraqitje në Serie A italiane, ku ka realizuar 106 gola dhe 27 asistime.

Gjithashtu, sulmuesi numëron 44 paraqitje me Kombëtaren e Italisë, ku ka shënuar dhe 12 gola.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Theret me thikë një person në Prizren

Një person është goditur me thikë në Prizren. Ai, ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi kishte disa plagë në trup. Policia ka  intervistuar viktimën . Ai ka deklaruar...

Ky është i arrestuari për sulmin seksual ndaj 12vjeçares në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin për sulm seksual ndaj 12 vjeç ares. I dyshuari i përfshirë në këtë rast është F. Berati, shtetas...

Lajmet e Fundit