23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

ALARMANTE: Dje 871, sot 1 219 raste të reja me COVID-19

1 mijë e 219 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve nuk është shënuar asnjë i vdekur nga virusi korona, ndërsa janë shëruar 257 pacientë.
Këto raste pozitive kanë rezultuar nga 3 mijë e 283 mostra të dyshimta që i bie 37.13% e tyre janë pozitive.

Ndërsa, gjatë 24 orëve janë vaksinuar 267 qytetarë, duke e çuar numrin e të vaksinuar në 1 milionë e 832 mijë e 266.

Kurse, dje në vend janë regjistruar 871 raste, që i bie afro 50 për qind më pak sesa sot.

Më Shumë

Prizren, arrestohen dy persona pasi shtien me armë zjarri në ahengun familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi të njëjtit dyshohet se kishin shtënë me armë në aheng familjar. Në njoftimin e Policisë...

Çfarë shkruante Camaj për poezinë e Kadaresë më 1957, ironi apo vlerësim?

Nga Martin Camaj Cilido që ka jetue larg Shqipnis gjatë këtyne vjetve të fundit dhe befas ballafaqohet me botimet e reja letrare, mbetet i shtanguem...

Lajmet e Fundit