12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Milani beson në Piolin

Milani po planifikon ta mbajë trajnerin Stefano Pioli. Drejtuesit e klubit “Rossonerë” janë duke planifikuar kontratë të re për Piolin.

55-vjeçarit do t’i ofrohet kontratë dyvjeçare, që do ta mbante atë në “San Siro” deri në vitin 2024.

Trajneri italian këtë edicion me Milanin pas 29 ndeshjeve në Serie A, është në pozitën e dytë në tabelë me 60 pikë.

Pioli është pjesë e klubit “kuqezi” që nga viti 2019.

Ai gjatë karrierës së tij ka drejtuar skuadra edhe si Interi, Lazio, Fiorentina, Parma, Sassuolo dhe Palermo.

Milani beson në Piolin

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

LDK pritet t’i shpallë sot zgjedhjet e brendshme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka hyrë në vitin e tretë të saj në opozitë, dhe si duket në të kanë nisur disa zhvillime. Nacionale...

Lajmet e Fundit