12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Minir Krasniqi, kryetar i Degës së PDK-së në Prizren

MinirKrasniqi-prizrenMinir Krasniqi është zgjedhur kryetar i Degës së PDK-së në Prizren. Lajmi është konfirmuar për “PrizrenPress” nga zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha.

Sipas tij, Krasniqi është emruar unanimisht nga Kryesia pasi që Nait Hasani është tërheq nga gara. Hasani do të jetë nënkryetar i degës së PDK-së në Prizren, bashkë me:

1. Hasan Hasani
2. Shukri Çuni
3. Laura Guguli
4. Agim Zogaj
5. Ndue Qollaku
6. Naser Berisha
7. Masar Shala
8. Ruzhdi Rexha

Ndërkaq për sekretar të dëgës së PDK-së në Prizren janë zgjedhur:

1. Nijazi Kryeziu – Sekretar i përgjithshëm i degës
2. Samir Hoxha – Sekretar për marrëdhënje me publikun
3. Kujtim Gashi – Sekretar organizativ
4. Nexhat Çoçaj – Sekretar për qështje teknike

Ndërkaq për shef të shtabit zgjedhor në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit të këtij viti kryesia e degës ka propozuar dhe votuar Hasan Hasanin. /PrizrenPress.com/

 

Nait Hasani dhe Minir Krasniqi kandidatë për kryetar të Degës së PDK-së në Prizren

Nait Hasani dhe Minir Krasniqi janë dy kandidatë që janë propozuar për kryetar të Degës së PDK-së në Prizren. Anëtarët e Kryesisë së PDK-së, pas propozimeve do të votojnë për dy kandidatët, Hasnin dhe Krasniqin.

Zgjedhja e tyre do të behët me vota të fshehura. Në këto momente Kryesia e PDK-së, është duke u përgatitur për procesin zgjedhor për zgjedhjen e kryetarit të të Degës. /PrizrenPress.com/

Filloi mbledhja e Kryesisë së PDK-së në Prizren 

Kryesia e PDK-së në Prizren në këtë momente sapo ka filluar mbledhjen e parë të saj. Në këtë mbledhja po merr pjesë edhe kryetari i PDK-së, Hashim Thaci së bashku me Enver Hoxhajn dhe Adem Grabovcit. Kryesia pritet që të merr vendim për zgjedhjen e kryetarit të Degës dhe kandidatit për kryetar të Prizrenit. Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Ramadan Muja ka gjasat më të mëdha që të jetë sërish kandidat për kryetar të Prizrenit./PrizrenPress.com/

Mblidhet Kryesia e PDK-së në Prizren

Kryesia e re e PDK-së , do të mblidhet sot për herë të parë në Prizren. Mbledhja mbahet në ora 11:30 në selinë e PDK-së. “Ftoheni që të merreni pjesë  në mbledhjen e Kryesisë së Dehës së PDK-së në Prizren. Mbledhja mbahet sot në ora 11:00”, thuhet në njoftimin e Degës së PDK-së në Prizren.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se në këtë mbledhje do të zgjedhet kryetari i Degës dhe kandidati për kryetar të Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kryetari i Malishevës mbledh Këshillin e Drejtorëve, kërkon angazhim maksimal në realizimin e projekteve

Nën drejtimin e të parit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit të Drejtorëve komunalë. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Në këtë mbledhje ku...

Edhe nga dy muaj paraburgim për katër të dyshuarit për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, Bujar Basha,...

Lajmet e Fundit