-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Mobilizohet Administrata e Prizrenit

Administrata e prizrenitPunëtorët e Administratës së Prizrenit planifikojnë që të mos e shfrytëzojnë pushimin vjetor gjatë tre muajve të verës. Koordinatori, Ruzhdi Hoxha tha se ditëve të fundit janë shtuar kërkesat e qytetarëve për të nxjerrë dokumente. Sipas tij, punëtorët e Administratës janë mobilizua për të kryer të gjitha kërkesat e qytetarëve.

“Këtë vit kemi bërë angazhime shtesë dhe qëndrim i yni është që mos të shkojmë në pushim vjetor”, thotë Hoxha.

Sipas tij, kërkesat më së shumti janë shtuar nga bashkatdhetarët të cilët pushimet e tyre vjetore I kalojnë në Kosovë.

“Dëshirojmë të jemi në shërbim të kërkesave të qytetarëve dhe tashmë edhe bashkatdhetarëve tanë të cilët vazhdojnë të kenë edhe kërkesa të shumta”.

Ai thotë se nëse kërkohet, do të shtohet edhe orari i punës.

“Brenda ditës në këtë sektor lëshohen mbi 600 ekstrakte mbi 100 certifikata dhe dokumente tjera sipas kërkesave të qytetarëve”.

Qytetarët e Prizrenit, ndërkaq shprehen të kënaqur me shërbimet e Administratës.

Alajdnin Berisha nga Prizreni tregon se në Administratë ka hasur një mirëkuptim dhe efikasitet të punës.

“Shërbimi është i shpejt dhe mund të them se nëse kështu vazhdojnë ne do të kemi vetëm fjalë të mira për Administratën”.

Komuna e Prizrenit edhe viteve tjera është munduar që në shërbim të bashkatdhetarëve të bëjë shumë, duke zgjatur edhe orarin e punës./TV Besa/

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Lajmet e Fundit