0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Suhareka me Shoqatë të Veteranëve të Arsimit

shoqata e veteraneve te arsimit ne suharekNë Suharekë do të formohet Shoqata e Veteranëve të Arsimit. Mësimdhënësit pensionist kanë caktuar Këshillin punues, i cili do të punojë për përgatitjen e dokumenteve. Këshilli, po ashtu do të caktojë edhe ditën e zgjedhjes së strukturës së Shoqatës.

Nënkryetari i Komunës Rexhep Kuçi,ndërkaq ka përgëzuar veteranët e arsimit për formimin e Shoqatës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohen dhe paraburgosen dy persona në Gjonaj të Hasit

Dy persona janë arrestuar në fshatin Gjonaj të Hasit. Ata janë dërguar në mbajtje. Raporti i policisë Fsh.Gjonaj, Prizren 22.01.2023 – 15:50. Janë arrestuar dy të dyshuar...

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Lajmet e Fundit