19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Moti sot deri në 20 gradë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell gjatë ditës, ndërsa në orët e mëngjesit pritet të ketë vranësira të ulëta dhe mjegull në ultësira.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriut me shpejtësi prej 10-25 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 4 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 20 deri në 22 gradë. /MeteoKosova

Më Shumë

25 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s ndaj forcave serbe

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana, më 10 qershor 1999 ka lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimit në Kosovë, pas 78 ditësh, kurse...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se sulmoi partneren e tij

  Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht partneren e tij. Viktima kishte edhe urdhër mbrojtje nga gjykata. “Është arrestuar i...

Lajmet e Fundit