7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Moti sot, i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell. Në viset e larta malore me lartësi mbidetare mbi 1000m do të ketë kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius, raporton RTKlive.

Gjatë ditës do të fryjë erë nga i verilindjes, veriperëndimit dhe jugperëndimit e lehtë dhe lokalisht e fortë. Edhe kjo javë që po e lëmë ishte e begatshme sa i përket reshjeve thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

Gresa Behluli reagon pas aksidentit të babait të saj

Ditën e djeshme është goditur nga një veturë Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza. Gresa Behluli ka dal me një reagim në “Facebook”, ku...

Rikujtojmë diplomatin Gjergj Pekmezi, ndër shqiptarët më të kulturuar të kohës

Sot më 24 shkurt të vitit 1938 vdiq gjuhëtari, filozofi, folkloristi dhe diplomati shqiptar Gjergj Pekmezi. Gjergj Pekmezi ishte profesor i shqipes, bibliograf dhe albanolog...

Lajmet e Fundit