3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Moti sot: Kryesish i vranët, parashihen edhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas IHMK-së, vranësirat parashihen të sjellin edhe reshje shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së, transmeton Klankosova.tv.

Dragashi pritet që ta mbajë minimalen e ditës me 2 gradë Celsius, kurse temperatura më e lartë për sot pritet të shënohet në Gjakovë e Prizren me 14 gradë Celsius

Më Shumë

Përurohet shtatorja e heroit, Agim Shala

Nëna Halime, nuk kishte se si të mungonte në përurimin e shtatores së birit të saj të shtrenjtë, Agim Shala. Ajo mundohej të qëndronte...

Moti sot, i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell. Në viset e larta malore me...

Lajmet e Fundit