-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Përurohet kabineti i IT-së në gjimnazin “Gjon Buzuku” në Prizren

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, së bashku me drejtoreshën e DKA-së, Luljeta Veselaj-Gutaj dhe Konsullin e Përgjithshëm të Konsullatës Turke në Prizren, Celal Do?an, kanë përuruar   kabinetin e IT-së në Gjimnazin “Gjon Buzuku”, projekt i mbështetur nga KFOR-i turk.

“Mësimi në kabinet rrit produktivitetin dhe kreativitetin e nxënësve, për të cilët po kujdesemi që të mbështeten në të gjitha format që të jenë në hap me Teknologjinë Informative – profesionin e së tashmes dhe të ardhmes”, tha  Totaj.

“Investimet në zhvillimin e arsimit janë ndër çështjet më të rëndësishme të Komunës së Prizrenit, të cilat rrisin fuqinë punëtore të kualifikuar dhe janë çelës për ngritjen ekonomike”, tha ai.

 

Më Shumë

Mbrëmje muzikore, ushqim e pije – rreth 35 mijë euro për “Dimrin Kulturor” në Prizren

Më 1 dhjetor, Komuna e Prizrenit nënshkroi një kontratë në vlerë 34,443 euro për ogranizimin e manifestimit “Dimri Kulturor”. Kontrata është nënshkruar me kompaninë...

Mot kryesisht i vranët sot, IHM-ja kërkon të keni kujdes nga ngricat në mëngjes

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot i vranët por me intervale të shkurtra me diell. “Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me...

Lajmet e Fundit