2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

26-vjeçarja shqiptare vdes tragjikisht në Itali

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Treviso të Italisë.

26-vjeçarja shqiptare, Anila Grishaj, të marten e ka humbur jetën tragjikisht.

Sipas mediave italiane, ajo u godit nga një makineri e rëndë paketimi në kokë, teksa po punonte.

Ngjarja ka ndodhur në kompaninë që merret me prodhimin dhe tregtimin e ushqimeve të ngrira.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji

Hetimet fillestare tregojnë se kjo makineri ishte blerë së fundmi nga kompania ku viktima ishte nëndrejtoreshë.

Siç raporton gazeta Corriere del Veneto, ka pasur tensione jashtë dyerve të kompanisë mes familjarëve të viktimës dhe policisë, përcjell Klankosova.tv

Sipas kësaj gazete, babai i saj ka shkelmuar hekurat, ndërsa kompania është akuzuar se familja është njoftuar shumë orë me vonesë për ngjarjen tragjike.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas orës 16:00, ndërkaq ishin kolegët e 26-vjeçares shqiptare, që i dhanë asaj ndihmën e parë.

Më pas mjekët dhe infermierët kanë ndërhyrë brenda kompanisë, me një helikopter, ambulancë dhe mjet mjekësor.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe zjarrfikësit, karabinierët nga stacioni Pieve di Soligo dhe teknikët e njësisë Spisal, shkruan gazeta përcjell Klankosova.tv

Prokuroria e Trevisos ka nisur hetimet lidhur me tragjedinë.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kjo është gjendja në Brezovicë, bora ka zbardhur pothuajse gjithçka

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës gjatë kësaj jave njoftoi se të shtunën dhe të dielën në vend do të ketë reshje shiu e bore. Pothuajse të...

Kreu i Malishevës në Tiranë për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati me ftesë të kreut të Tiranës, Erion Veliaj ka marrë pjesë në festën e 28 Nëntorit në...

Lajmet e Fundit