13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h.

“Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 28°C”, njofton MeteoKosova.

Më Shumë

Rrufeja godet një shtëpi në Suharekë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri gjatë ditës së sotme në fshatin Nishor të Suharekës. Dyshohet se zjarri ka ndodhur si pasojë e goditjes së...

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Lajmet e Fundit