13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Muja kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit?

RamadanMuja-kryetariRamadan Muja me gjasë do të jetë kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit. Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se lideri i PDK-së, Hashim Thaçi është duke shqyrtuar mundësin që Muja sërish të kandidojë për Prizrenin.

“Muja i ka gjasat më të mëdha që do të jetë sërish kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit”, tregon burimi i “PrizrenPress-it”. Sipas të njëjtit burim Muja ka mbet alternativa e vetme e PDK-së. “Ende nuk është e sigurt qind për qind, por Muja ka mbet alternativa e vetme që shuhen përçarjet”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Liria e Fushë-Kosova / Pa gola

Dueli i skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme mes Lirisë dhe Fushës Kosovës është mbyllur pa gola. Prizrenasit ndodhen në vendin e fundit me...

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit