25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Muja kërkon anulimin e vendimit që e gjeti fajtor për keqpërdorim të detyrës zyrtare

RamadanMuja-makinaRamadan Muja ka dorëzuar ankesën për aktgjykimin me të cilin u shpall fajtor për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Mbrojtja e Mujës vlerëson se ka pasur shkelje dhe nuk ka pasur prova për dënimin e Mujës dhe pesë vartësve të tij, raporton KTV.

Që të gjithë janë ankuar në vendimin e Gjykatës së shkallës së parë.

Më Shumë

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit