33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kosova, vëzhguese në NATO

NATO-logoKosova është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-së. Ky është lajmi i fundit i cili është marrë sot gjatë sesionit pranverorë të Asamblesë Parlamentare të NATO-së në Lituani.

Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Hashim Thaqi, në llogarin e tij në Facebook.

“Nuk ka kënaqësi më të madhe sesa të pranosh lajmin e mirë të pranimit të Kosovës si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-s pikërisht teksa po pij kafe me bashkëluftëtarët e mi. Ky vendim është marrë sot gjatë sesionit pranveror të Asamblesë Parlamentare e NATO-s në Lituani dhe është shpresëdhënës që Kosova ka për të ecur shumë shpejt drejt integrimit në këtë aleancë. Urime!”, ka shkruar Thaçi.

Më Shumë

Lajmet e Fundit