30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Muja kërkon vota në lagjen “Jeta e re”

muja jeta e reKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramdan Muja, i shoqërur nga anëtarët e Shtabit zgjedhor të Degës dhe kandidatët për Kuvendin Komunal, aktivitetin zgjedhore e ka vazhduar në Nëndegën  e PDK-së, në lagjen “ Jeta e Re”, me qëllim që nga afër të komunikojë me anëtarët, simpatizantët dhe qytetarët e Partisë Demokratike të Kosovës.

Muja me bashkëpunëtorë, gjatë këti tubimi elektoral, shpalosi progamin zhvillimor të PDK-së për periudhën qeverisëse  4-vjeçare të udhëheqjes së PDK-së, në Prizren.

“Platforma politike e PDK-së, është program që bazohet në katër shtylla të fuqishme,  ajo e zhvillimit ekonomik lokal, zhvillimit të bujqësisë, reformimin e administratës lokale,  shëndetësia dhe mirëqenia sociale”.

Kandidati për  Kuvendin Komunal  në Prizren  Bedri Bytyçi nga lagja “ Jeta e Re”,  tha se me mbështetjen e madhe që po i jepet  PDK-së, nga ana e qytetarëve, është një garancë se PDK-ja po vazhdon të jetë parti fituese dhe e pa konkurencë në Prizren,

Ai tha se shumë projekte që janë realizuar në këtë lagje janë si rezultat i një bashkëpunimi të ngushtë në mes strukturave të Nëndegës së PDK-së dhe kryetarit të Prizrenit,Ramadan Muja./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit