13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Muja i pakënaqur me pagesën e tatimit në pronë

RamadanMuja-kryetariKryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja ka filluar debatet me qytetarët për projekt-buxhetin e vitit 2014.

Muja është shprehur i kënaqur me përgjigjen e qytetarëve,që kanë marrë pjesë në tebatin e parë që ëhstë organizuar në Kuvenin Komunal. “ Me fjalën e tyre qytetarët do të marrin pjesë në hartimin e politikave në realizimin e buxhetit për vitin 2014”, tha Muja.

Ai ka shprehur keqardhje që një kategori e qytetarëvë nuk i përgjigjen pagesës së tatimit në pronë dhe taksave komunale.

Qytetarët e pranishëm në debat, ndërkaq kanë paraqitur shqetsimet e banorëve ku ata jetojnë duke propozuar realizimin e projekteve.

Muja të enjtën do të mbajë debat me banorët e fshatrave të Lumëbardhit në fshatin Reçan në Shtëpinë e Kultures, në orën 18, ndërsa të njëjtën dite në në orën 20, organizohet dabat ne lagjen “Kurilla” në shkollën “Motrat Qiriazi”./PrizrenPress.com/

Rritet numri i turistëve në Kosovë, prijnë nga Gjermania,Shqipëria e Zvicra

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), njofton se është rritur numri i vizitorëve që kanë vizituar Kosovën. “Në gusht 2023, numri i vizitorëve (vendorë dhe...

Tigist Assefa thyen rekordin botëror të maratonës

Atletja e Etiopisë, Tigist Assefa theu rekordin botëror të maratonës në Berlin, duke vrapuar më shumë se dy minuta nga më e mira e...

Lajmet e Fundit