10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

VV: Dërgoni mesazhe (sms) deputetëve që “mos ta votojnë amnistinë”

LevizjaVetevendosje-logoLëvizja Vetëvendosje, nëpërmjet një komunikate ka apeluar qytetarët e Kosovës, që t’i dërgojnë mesazhe (sms) deputetëve të Kuvendit të Kosovës, që nesër ta kundërshtojnë dhe mos ta votojnë Ligjin për Amnisti.

Në apelin e Vetëvendosjes thuhet:

Nesër, e enjte, 4 korrik 2013, Kuvendi i Kosovës pritet të miratojë Projektligjin për Amnistinë, ashtu siç e parashikon pika e parë e Planit të Zbatimit të Marrëveshjes Thaçi – Daçiq.

Me këtë projektligj po falen strukturat kriminale të Serbisë dhe krimi i organizuar, korrupsioni dhe shkeljet e tjera të bëra në kurriz të mirëqenies sonë.

Ju bëjmë thirrje të dërgoni këtë mesazh (sms) listës së deputetëve që e kanë votuar Ratifikimin e Marrëveshjes dhe që i hapën rrugë një ligji të tillë (këtë listë e gjeni më poshtë).

“Unë, si qytetar i Republikës së Kosovës kërkoj nga ju ta kundërshtoni dhe mos ta votoni Ligjin për Amnisti. Ky ligj është kundër drejtësisë, barazisë dhe të drejtave të mia themelore si qytetar”

Në komunikatë vetëvendosje ka publikuar edhe numrat e telefonit të pjesës dërmuese të ligjvënësve kosovarë:

Shaip Muja, PDK, Yes: 044 502 887
Azem Syla, PDK, Yes: 044-434-304
Elmi Recica, PDK, Yes: 044 110 878
Latif Gashi, PDK, Yes: 044 506 820
Bekim Haxhiu, PDK, Yes: 045 755 557
Zenun Pajaziti, PDK, Yes: 044 124 414
Behar Selimi, PDK, Yes: 045 998 877
Xhavit Haliti, PDK, Yes: 044 776 776
Fadil Demaku, PDK, Yes: 044 110 876
Idriz Vehapi, PDK, Yes: 044 509 610
Adem Grabovci, PDK, Yes: 049 311 113
Fatmir Xhelili, PDK, Yes: 044 500 739
Halit Krasniqi, PDK, Yes: 044 569 445
Rame Vataj, PDK, Yes: 044 139 763
Ramiz Ladrovci, PDK, Yes: 045 998 999
Flora Brovina, PDK, Yes: 044 167 147
Sala Berisha-Shala, PDK, Yes: 045 247 777
Blerta Deliu-Kodra, PDK, Yes: 044 411 114
Hasime Krasniqi, PDK, Yes: 044 201 316
Lumnije Morina, PDK, Yes: 044 198 739
Salihe Mustafa, PDK, Yes: 044 262 602
Xhevahire Izmaku, PDK, Yes: 044 175 577
Ganimete Musliu, PDK, Yes: 044 196 404
Safete Hadergjonaj, PDK, Yes: 044 126 145
Ismet Beqiri, LDK, Yes: 044 525 525
Arben Gashi, LDK, Yes: 044 138 747
Anton Quni, LDK, Yes: 044 113 441
Bahri Thaqi, LDK, Yes: 044 162 585
Ali Sadriu, LDK, Yes: 044 590 016
Skender Hyseni, LDK, Yes: 044 550 000
Armend Zemaj, LDK, Yes: 044 450 410
Imri Ahmeti, LDK, Yes: 044 505 179
Haki Demolli, LDK, Yes: 044 182 513
Salih Morina, LDK, Yes: 044 182 543
Nazane Breca, LDK, Yes: 044 222 185
Sadri Ferati, LDK, Yes: 044 509 646
Rita Hajzeraj-Beqaj, LDK, Yes: 045 617 503
Lutfi Zharku, LDK, Yes: 044 501 896
Sali Asllanaj, LDK, Yes: 044 506 104
Uke Rugova, AAK, Yes: 044 126 018
Daut Haradinaj, AAK, Yes: 049 505 817
Blerim Shala, AAK, Yes: 044 540 100
Ramiz Kelmendi, AAK, Yes: 044 125 434
Ardian Gjini, AAK, Yes: 044 540 042
Burim Ramadani, AAK, Yes: 044 508 169
Kymete Bajraktari, AAK, Yes: 029 271 282
Time Kadrijaj, AAK, Yes: 044 134 107
Teuta Haxhiu, AAK, Yes: 044 857 870
Myzejene Selmani, AKR, Yes: 044 134 935
Sevdije Lama, AKR, Yes: 044 315 427
Petar Miletic, SLS, Yes: 044 520 032
Goran Marinkovic, ZB, Yes: 044 520 035
Jelena Bontic, SLS, Yes: 045 297 937
Jasmina Zivkovic, SLS, Yes: 044 446 101
Biserka Kostic, ZB, Yes: 049 776 596
Vesna Mikic, ZB, Yes: 045 450 596
Sasa Milosavljevic, SLS, Yes: 045 297 944
Vesimir Savic, ZB, Yes: 045 223 483
Sreten Ivanovic, SLS, Yes: 044 290 833
Enis Kervan, KDTP, Yes: 044 564 539
Mufera Sinik, KDTP, Yes: 044 186 658
Rasim Demiri, VAKAT, Yes: 044 190 495
Duda Balje, VAKAT, Yes: 044 437 386
Sasa Djokic, ZB, Yes: 045 220 413
Danush Ademi , PDAK, Yes: 044 224 485
Etem Arifi, ZB, Yes: 044 206 452
Emilija Redzepi, NDS, Yes: 045 322 033
Hamza Balje, ZB, Yes: 044 113 426
Xhevdet Neziraj, IRDK, Yes: 044 252 148
Murselj Haljilji, GIG, Yes: 044 354 679
Albert Kinolli, PREBK, Yes: 044 336 822
Nijazi Idrizi, PDK, Yes: 044 244 184
Nait Hasani, PDK, Yes: 044 255 554
Arsim Bajrami, PDK, Yes: 044 509 526
Berat Buzhala, PDK, Yes: 049 888 555
Kurtan Kajtazi, PDK, Yes: 044 505 464
Valbona Dibra, PDK, Yes: 044 377 658
Amir Ahmeti, , Yes: 044 110 220
Gezim Kelmendi, AKR, Yes: 044 282 698
Boban Todorovic, ZB, Yes: 049 776 566
Bali Muharremaj, AAK, Yes: 044 501 168
Fikrim Damka, KDTP, Yes: 044 113 130
Milivoje Stojanovic, ZB, Yes: 045 679 155
Jeton Svirca, AKR, Yes: 044 450 763

Më Shumë

Ramush Haradinaj takon drejtuesit e shoqatave të luftës në Prizren

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, takoi drejtuesit e shoqatave të dala nga lufta në Prizren. Në prani të deputetëve, drejtuesve të degës së partisë në...

Moti sot me diell dhe vranësira

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes të ketë kohë pas kohe...

Lajmet e Fundit