31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Mur mbrojtës në rrugën Piranë-Zojz

Një mur mbrojtës është duke u ndërtuar në rrugën kryesore që lidh fshatrat Piranë dhe Zojz.

Ndërtimi i murit do të parandalojë rrëshqitjet e dheut, projekt i cili ka ndikim të drejtpërdrejtë në sigurinë e komunitetit.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji

“Duke ofruar një mbrojtje të nevojshme kundër rreziqeve natyrore, mundëson që fshati të jetë një vend më i sigurt për të gjithë banorët dhe frekuentuesit e kësaj rruge”, njofton Komuna e Prizrenit.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Mund të jetë një imazh i 1 person

Më Shumë

Hapet shtegu “Downhill” në Prizren: Një oazë për adhuruesit e çiklizmit ekstrem

Një ambient i jashtëzakonshëm për adhuruesit e çiklizmit ekstrem dhe natyrës së pasur e të bukur në malet e Prizrenit është hapur sot, raporton...

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për kanosje dhe përdorim të armës

Stacioni Policor Prizren Veri ka pranuar një informatë se në lagjen Arbana në Prizren ka ndodhur një rast kanosjeje me armë. Sipas informacioneve të policisë,...

Lajmet e Fundit