9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Nafta, benzina e gazi mbesin me çmim të njëjtë sikur një ditë më parë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar të mërkurën se limiti maksimal për çmimet e derivateve edhe për 24 orët e ardhshme mbesin të njëjta sikur një ditë më parë.

Ministria njofton se deri të enjten në ora 10:00, çmimi maksimal i lejuar i produktit dizel është: 1.86 euro centë për litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është: 1.74 centë euro për litër.

Po ashtu, çmimi maksimal i lejuar i produktit gaz është 0.78 centë për litër.

Ky vendim, sipas MINT është marrë bazuar në udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve të naftës dhe karburanteve dhe masat mbrojtëse, Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht departamenti për rregullimin e tregut të naftës.

Mësohet se deri tash janë ndëshkuar tre operatorë ekonomik të derivateve për mosrespektim të vendimit të ministrisë.

Më Shumë

Prizren/ Një muaj paraburgim burrit që mashtroi me vizë dhe i mori jashtëligjshëm 17.000 euro

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit H.H., që po dyshohet se ka kryer veprat penale mashtrim dhe kanosje. Sipas...

Molliqaj fton qytetarët të protestojnë më 25 mars kundër marrëveshjes me Serbinë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se marrëveshja e djeshme mes Kosovës dhe Serbisë është tejet e dëmshme. Madje ai ka thënë se ky...

Lajmet e Fundit