19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Ndahen çmimet “Tony Awards”

Cmimet Tony Awards“Gentelmans Guide for Love and Murder” është një nga shfaqjet që ka marrë më së shumti çmime në edicionin e sivjetmë të Tony Awards, këto të konsideruara si Oscarët e teatrit.

Shfaqja në fjalë ka marrë katër çmime nga gjithsej 10 nominime, përfshirë këtu çmimin për muzikën më të mirë, skenarin më të mirë dhe regjisorin më të mirë, specifikisht për Darko Tresnjak.

Shfaqja në fjalë ësht produkt i “The Old Globe Theatre” nga San Diego në Amerikë, aty ku studion edhe aktori kosovar Kushtrim Hoxha.

Çmimin për aktorin më të mirë sivjet e morri Neil Patric Harris për rolin e tij në “Hedwig and the Angry Inch”, drama më e mirë u shpall “All the way”, Audra McDonald u shpall për të gjashtën herë si aktorja më e mirë në rol kryesor në dramë për performancën e saj në “Lady Day at Emerson`s Bar and Grill”.

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit