6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Ndërprerje e planifikuar rryme në Therandë

Poci elektrikKEDS Sh. A. njofton se më 05.08.2014 në NS 110/35/10 kV Theranda do të shkyçet:

– Dalja 10 kV Shiroka prej orës 10:00 deri në orën 13:00.
– Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Shiroka dhe pjesët periferike të qytetit.

Shkyçja bëhet për shkak të realizimit të projektit “Dislokimi i njehsorëve elektrikë“. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq më 26 mars...

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Lajmet e Fundit