21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Në Malishevë diskutohet planifikimi i Zyrës së Prokurorimit

Malisheve-senaca14Kuvendi Komunalnë Malishevës ka diskutuar të hënën për planifikimin e Zyrës së Prokurimit për vitin fiskal 2013. Menaxheri i Zyrës së Prokurimit, Elmi Paçarizi, tha se planifikimi në këtë Zyrë bëhet në harmoni me buxhetin komunal të miratuar nga KK dhe me prioritetet e kryetarit të Komunës, për investimet kapitale”.

Sipas tij, deri më tani është realizuar gati nëntëdhjetë për qind e planifikimit. Ai i është përgjigjur në pyetjet e anëtarëve të KK të Malishevës, si dhe ka dhënë sqarimet për paqartësitë eventuale. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Liria prezanton fanellat e reja të frymëzuara nga historia e Prizrenit

FC Liria sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2024-2025. Tri fanellat janë dizajnuar duke u frymëzuar nga historia e Prizrenit dhe klubit. "Prizreni,...

Kryetari Totaj fillon dëgjimet publike për buxhetin 2025

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nisur seriën e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit të vitit 2025 me një vizitë në fshatin Reqan...

Lajmet e Fundit