16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, i burgosuri rrah mbikëqyrësin?

Prizren-Qendra paraburgimitI burgosuri F.M dyshohet se e ka rrahur me grushte dhe e ka bërë gati për doktor, punëtorin e Shërbimit Korrektues të Kosovës në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. I rrahuri është S.B, i cili në këtë qendër punon si mbikëqyrës i ujësjellësit dhe rrymës.

Gazeta Tribuna ka mësuar nga burime brenda kësaj qendre se gjithçka ka ndodhur të enjten pasdite rreth orës 16:00. Pas interesimit të gazetës, incidenti konfirmohet tërthorazi edhe nga Shemsi Hajrizi, ushtrues i detyrës së Shërbimit Korrektues të Kosovës.

“Incidenti ka qenë verbal, jo më i rëndë”, thotë Hajrizi për Tribunën. Megjithëkëtë, Hajrizi tha se ka urdhëruar hetim deri në fund të rastit për të cilin gazeta është interesuar. Kurse zyrtarë të Policisë së Kosovës në Prizren nuk kanë ndonjë informacion se ka pasur rrahje të tillë.

Më Shumë

Rasti “Burdushi”, eksperti financiar thotë që të hyrat nga “Western Unionin” nuk ishin në raportin final të ATK-së

Eksperti financiar, Ramadan Ferizi, ka thënë se raporti final i departamentit të hetimeve tatimore të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),  ka përfshirë të hyrat...

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Lajmet e Fundit