18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Në Suharekë sekuestrohet 1 armë, i dyshuari ndalen për 48 orë

Stacioni Policor në Suharekë falë bashkëpunimit me qytetar, në bazë të informatave të marra nga një video në Tik tok, më 21 gusht ka arritur të identifikojë një të dyshuar i cili kishte shtënë me armë -pistoletë në një gazmend familjar më 9 gusht.

Pas identifikim i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit i njëjti është ndalur në ndalim policor për 48 orë.

Të dyshuarit i është sekuestruar një armë Pistoletë Zoraki me një krehër të zbrazët.

Në këtë rast janë filluar hetimet për veprat penale “Mbajtje në pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim ia pa autorizuar i armës” dhe “Përdorimi i armës”.

Më Shumë

Kryeministri Kurti përkujtoi 27 martirët e Tusuzit

Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e nisi me homazhe në qytetin e Prizrenit, duke vendosur kurora me lule tek...

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Lajmet e Fundit