25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Nezir Çoçaj, më i votuari në Prizren

NezirCocaj-pdkNezir Çoçaj është kandidati më i votuar në Prizren, për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka narrë 8,408 vota, duke lënë prapa Nait Hasanin, i cili ka marrë vetëm 7,290 ndonëse ishte e renditur i 31-ti në listë.

I treti më i votuar është kandidati i LDK-së Hatim Baxhaku me  7,179 vota, kurse i katërti renditet kandidati nga VV-ja Mytaher Kaskuka me 5,993 vota./PrizrenPress.com/

 

PDK

IRFAN FUSHA- 5,529
EDITA TAHIRI- 5,704
NAIT HASANI- 7,290
MUNIR BASHA- 1,261
NASER BERISHA- 5,310
NEZIR ÇOÇAJ- 8,408

LDK

EQREM KRYEZIU- 3,372
HATIM BAXHAKU- 7,179
MYBERA MUSTAFA- 1,924
HAZIZ HODAJ- 4,032
HANEFI MUHARREMI- 3,148
XHAVIT UKA- 5,427

VV

MYTAHER HASKUKA- 5,993
ARTAN ABRASHI- 2,583
NORA ARAPI- 1,913
LEVENT KASËMI- 1,242
VALIZAKE THAQI CELINA- 1,476

AAK

FATMIR KASTRATI- 900

NISMA për Kosovën

ZAFIR BERISHA- 3,652
ALBULENA BALAJ- 2,595
SEJDULLAH HOXHA- 1,566
SINAN ALIAJ- 1,472
FEIM MAZREKU- 796
MUHAMET SHALAJ- 323

Më Shumë

Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, Shaqir Bytyqi,...

Dilema për Rafael Leao-n: Milan-i mendon shitjen për 100 milionë euro

Rafa Leao po lidhet me një transferim prej 100 milionë eurosh në Arabinë Saudite këtë verë dhe Milan-i është në një dilemë të madhe. “La...

Lajmet e Fundit