19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Nis votimi për zgjedhjen e kryetarit të LDK-së

Në Kuvendin zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka filluar procesi i votimit për kryetar të saj.

Kështu bëjnë të ditura burimet brenda Kuvendit të LDK-së, për Telegrafin.

Ndërkaq, Lidhja Demokratike e Kosovës është duke vazhduar punimet për zgjedhjen e kryetarit dhe kryesisë së re.

Kandidatët për kryetar Besian Mustafa, Lumir Abdixhiku dhe Lufti Haziri kanë dorëzuar kandidimet e tyre me shkrim para kuvendit, për te cilat janë pranuar në mënyrë unanime nga Kuvendi.

Më Shumë

Malli pa afat në markete në fund u faturohet punëtorëve

Arkëtarët e marketeve në Kosovë, shpeshherë dënohen me pagë nga punëdhënësi, për shkak se në rafte u gjendet mall pa afat. Këtë e konfirmon...

Në vend të 20-tësheve bankomati nxorri 50 euroshe, banka: Duhet t’i ktheni

Një incident i veçantë është regjistruar ditët e fundit në një bankomat banke në Lozzo Atestino të Padovas, teksa makineria nxirrte gabimisht kartëmonedha 50...

Lajmet e Fundit