4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

E nisa

Skender Berisha

 

Sërish e nisa rrugëtimin kah ti
anise larg anise vonë
kjo kohë nuk shahet
pak mund duhet më shumë

ta dua të mirën më të mirën
të kam parë si tjerr ditën tënde
vetmuar bregut të kërkimit
sërish po të them eja e nisim

kemi edhe një copë udhë
hapur është qielli dhe dita e re
shtegëtimin e nisa me hare
pritmë po vi mos rri hundë e buzë

kam veshur po të njejtën bluzë
nga era mund t’më njohish larg
anise vitet shkuan varg
për ty e ndërtova këtë kullë

Skender Berisha

Më Shumë

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Ministria e Ekonomisë: 76.8 milionë euro subvencionuam tarifat e energjisë nga shkurti

Mbi 76.8 milionë euro është subvencionimi i tarifave të energjisë elektrike nga Qeveria e Kosovës për qytetarët nga shkurti deri në dhjetor të vitit...

Lajmet e Fundit