22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Nisma dhe BD në Prizren anulojnë tumbimin përmbyllës

Nisma pë r Kosovë dhe Bashkimi Demokratik në Prizren, kanë anuluar tubimin pë rmbyllë s të fushatë s, i cili ishte paraparë të mbahet sot në ora 18:00

“Njoftojmë strukturat, aktivistët dhe qytetarët e Prizrenit se tubimi përmyllës i fushatës elektorale të koalicionit NISMA-BD , paraparë të mbahet sot në ora 18:00 .

“Ky tubim anulohet në shenjë solidariteti me familjet e të vdekurve dhe të lënduarve në ketë tragjedi, e cila ka ndodhur sot në Termocentralin Kosova A.”

“NISMA dhe BD ngushllon familjet e punëtorëve që kanë humbur jetën tragjikisht “

Më Shumë

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Lajmet e Fundit