30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Edhe PDK në Prizren anulon fushatën elektorale

PDK-dega PrizrenEdhe PDK-ja në Prizren ka anuluar të gjitha aktivitetet politike, për shkak tragjedisë ë ka ndodhur në KEK.

” Ju njoftojmë se Shtabi Zgjedhor i PDK-së në Prizren, anulon të gjitha tubimet publike të parapara për ditën e sotme, në shenjë solidariteti me familjarët dhe të afërmit e atyre që u prekën nga kjo fatkeqësi e rëndë të punëtorëve të KEK-ut”.

“Gjithashtu me këtë rast me të gjithë familjarët ndajmë dhimbjen për këtë fatkeqësi të rëndë, ndërkaq të lënduarve u dëshirojmë shërim të shpejt”.

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit