22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Një i vdekur dhe 1.155 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e shëndetësisë ka konfirmuar se gjatë 24 orëve një person ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkaq janë konfirmuar 1.155 raste të reja të enjten në Kosovë.

Ndërkohë, raportoi për 1.850 të shëruar. Aktualisht në vend janë 9.592 raste aktive.

Më Shumë

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19. Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë...

Befasi, Fabian Ruiz afër transferimit në PSG

Paris Saint-Germaini është afër transferimit të Fabian Ruiz nga Napoli.   Kështu ka bërë të ditur gazetari i njohur Fabrizo Romano, i cili është shprehur se...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit