22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Një rrugë me dy emra: ‘Tirana’ dhe ‘Ekrem Rexha-Drini’

Emërtimi i rrugës “Tirana” në Prizren është ndarë në dysh. Një pjesë e kësaj rruge do të mbajë emrin e deritashëm “Tirana”, ndërsa pjesa tjetër emrin e dëshmorit Ekrem Rexha-Drini.

Kuvendari i VV-së, Artan Abrashi ka kritikuar Komisionin e Emërtimeve për këtë mënyrë të emërtimeve të kësaj rruge.

“Familjarët kanë kërkuar që kjo rrugë ose të emërtohet në tërësi me emrin e “Drinit”, ose të hiqet krejt”, ka thënë Abrashi.

Anëtari i Komisionit, Alush Shala tha ndërkaq, se të gjitha emrat janë përfshirë në emërtimin e rrugëve.

“Jemi munduar t’i përfshimë të gjitha emrat. Ne e dimë se emrin e “Drinit” edhe sikur ta linim deri në Vërmicë është pak”, ka thënë Shala. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Messi largohet, tri skuadra luftojnë për dy vende në Evropë

Fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Lionel Messi, dhe një prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, të shtunën do ta...

Gjendet burri i zhdukur në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se është gjetur të dielën një burrë nga Prizreni, që është raportuar i zhdukur nga familjarët e tij. Lajmin për “Betimi...

Lajmet e Fundit