8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Një stuhi bore godet Britaninë – shkakton kaos udhëtimesh, disa shoferë madje u bllokuan gjatë natës në rrugë

Stuhia Larisa ka sjellë kaos udhëtimesh në Britani të Madhe pasi goditi vendin.

Si pasojë, disa linja hekurudhore janë pezulluar pasi erërat e forta rrëzuan ‘shumë pemë’, përcjell Telegrafi.

Madje, në disa pjesë, shoferët u bllokuan gjatë natës pasi bora e madhe solli në një bllokadë.

Met Office ka ende një numër paralajmërimesh për borën dhe akullin, duke përfshirë dy paralajmërime me ngjyrë qelibar që mbulojnë Anglinë veriore dhe Midlands deri në mesditë dhe Uellsin.

Katër paralajmërime të verdha për borë mbulojnë gjithashtu pjesën më të madhe të vendit, me përjashtim të Anglisë juglindore dhe Skocisë perëndimore. /Telegrafi/

Më Shumë

BIK-u njofton qytetarët kur falet namazi i Fitër Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar qytetarët se Ramazani përfundon nesër, të martën e 9 prillit. Tutje në njoftim thuhet se namazi i...

25 vjet nga Beteja e Koshares, Haradinaj: Thyerja e kufirit Kosovë – Shqipëri ishte ditë gëzimi për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në manifestimin qendror “Beteja e Koshares”. Ai ka thënë se fitorja në...

Lajmet e Fundit