11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo.

Wolves do të paguajë një tarifë prej 18.9 milionë euro për 21-vjeçarin, i cili do të vendosë një kontratë pesëvjeçare me Molineux.

Lyon gjithashtu kishte treguar një interes të madh për nënshkrimin e Gomes, por preferenca e tij ishte të luante në Premier League.

Gomes bëri debutimin e tij profesional me Flamengon në nëntor 2020 në moshën 19 vjeç.

Ai ka shënuar katër gola dhe ka shënuar katër të tjerë në 122 ndeshje për kampionët në fuqi të Copa Libertadores.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Vdiq aktori i “Star Wars” dhe “Harry Potter”

Industria e filmit është në zi për humbjen e aktorit të Star Wars dhe Harry Potter, Paul Grant, i cili ka vdekur tragjikisht në...

Policia në kërkim të një të dyshuari për “ngacmim” në Prizren

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili ka ndodhur më datë  28/02/2023, ora...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit