17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Një veturë godet një motoçiklist në Prizren

motociklet aksidentNjë veturë ka goditur aksidentalisht një motoçiklist. Aksedenti ka ndodhur sot rreth orës 12: 20 minuta në rrugën “William Woker” në Prizren.

Motoçiklisti është dërguar menjëherë në Spitalin e Prizrenit për trajtim mjekësor. Gjendja shëndetësore e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Zyrtarët e policisë në Prizren, ndërkaq nuk kanë dhënë informacion rreth këtij aksidenti trafiku. Zëdhënësi i PK-së,Hazir Berisha i ka thënë TV Prizrenit se ende nuk është kompletuar raporti për aksidentin nga Njësia e Trafikut.

Mësohet se një aksident me fatalitet ka ndodhur edhe dje në rajonin e Hasit.Në këtë aksident ka humbur jetën një grua. Policia në Prizren nuk ka raportuar as për këtë rast./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vdekja e turpit!

Nga Fahri Musliu Atje ku nuk ka turp mbisundon mendjemadhësia, arroganca, kaosi, pafytyrësia, egoizmi... kurse mos arsimimi e primitivizmi qëndrojnë në rendin e parë.Kurse shënja...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Lajmet e Fundit