6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Nuk bëmë autogol

Fatmir Limaj 230Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, pas takimit të Bllokut Opozitar, ka thënë se nuk ishte autogol dërgimi i komenteve të deputetëve në Gjykatën Kushtetuese lidhur me seancën konstituive të 17 korrikut, pasi, sipas tij, kjo është bërë me kërkesë të Gjykatës Kushtetuese.

“Ne kemi pasur obligim t’i përgjigjemi Gjykatës Kushtetuese, sepse Gjykata ka kërkuar nga ne nga një sqarim. ”

“Besoj se ata që kanë thënë një gjë të tillë ka qenë dashur të shohin kërkesën e Gjykatës. Gjykata ka kërkuar nga secili deputet që të japë përgjigje dhe ne kemi pasur obligim të përgjigjemi”.

Ditë më parë, ish gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Gjyljeta Mushkolaj, dërgimin e komenteve në Kushtetuese nga ana e bllokut trepalësh LDK-AAK-Nisma e ka konsideruar si gabim taktik.

Ajo ka thënë se Blloku opozitar bëri autogol kur i dërgoi komente. Sipas saj, deputetët janë ata që vendosin për Grupin më të madh Parlamentar e jo Kushtetuesja.

Më Shumë

Dy vëllezër kërcënojnë një grua në Pllanjanë të Prizrenit

Dy vëllezër dyshohen se kanë kërcënuar një grua në fshatin Pllanjanë të Prizrenit Vìktima është detyruar të kërkojë ndihmën e policisë. Sinjali merr vesh se njëri...

Sot merret vendim për shtrenjtimin e tarifave të rrymës për 15 %

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) sot pritet të marrë vendim për shtrenjtimin e tarifave të energjisë elektrike për rreth 15 për qind. Zyrtarë të...

Lajmet e Fundit