6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

OVL UÇK e shqetësuar për vrasjen e veteranit Ruzhdi Shaqiri: Të kapet vrasësi

UCK-amblemaOrganizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, është shqetësuar thellë me vrasjen e veteranit të luftës së UÇK-së Ruzhdi Shaqiri, mbrëmë në Skenderaj.

Duke e dënuar këtë akt qyqar, OVL e UCK’së ka kërkuar prej organeve të drejtësisë së Republikës së Kosovës, që të jenë në nivelin më të lartë të detyrës, për zbardhjen e rastit, kapjen e autorit dhe vënien e tij para drejtësisë.

“Njëherësh ne ngushëllojmë familjen Shaqiri për humbjen e birit të tyre, duke shpresuar që raste të tilla të mos përsëriten”, thuhet në reagim.

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

Lajmet e Fundit