16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Pamjet e para nga shpërthimi në Ratkoc të Rahovecit

Shpërthimi në Ratkoc të Rahovecit duket se ka qenë goxha i fuqishëm. Kështu së paku tregojnë fotografitë e para nga vendi i ngjarjes.

Indeksonline mëson se në një qebaptore të këtij fshati kanë shpërthyer bombola gazi.

Informacionet e para bëjnë të ditur se 12 persona janë të lënduar nga ky shpërthim.

Në fotografitë e siguruara nga Indeksonline shihen edhe bombolat e gazit të cilat kanë shpërthyer dhe një veturë e dëmtuar./Indeksonline/

Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre vende

FIFA ka publikuar renditjen më të fundit të ekipeve kombëtare. Shqipëria falë paraqitjeve të mira në kualifikueset e shtatorit të Euro 2024 ka arritur...

Vrasjen në Malishevë, prokuroria: Viktima dhe dorasi kishin mosmarrëveshje për punë

Një person është vrarë me armë zjarri në orët e mëngjesit të së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Nga Prokuroria Themelore në Gjakovë...

Lajmet e Fundit