30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Policia jep detaje për shpërthimin në qebaptore në Ratkoc të Rahovecit

Një shpërthim i madh ka ndodhur sonte në mbrëmje në një lokal në fshatin Ratkoc të Rahovecit.

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës tha se sonte rreth orës 18:55, stacioni policor në Rahovec ka pranuar një informatë përmes telefonit se në fshatin Ratkoc në një lokal (qebaptore) “Te Dollari” ka ndodhur një shpërthim që dyshohet të jetë nga bombola e gazit.

“Nga ky shpërthim dyshohet se janë lënduar disa persona (rreth 10 persona të cilët janë dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë). Patrullat policore menjëherë kanë dalë në vend të ngjarjes, kanë bërë sigurimin e vendit. Mbi gjendjen e personave të lënduar ende nuk kemi informata te hollësishme”, tha Lirije Podrimaj, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Gjakovës.

U përplas me Rusinë për Kosovën, Rama vjen me një mesazh tjetër nga OKB-ja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve të djeshme në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Zelensky do të vizitojë Shtëpinë e Bardhë dhe Capitol Hill javën e ardhshme

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, pritet të vizitojë Washingtonin javën e ardhshme për të takuar presidentin amerikan, Joe Biden, në Shtëpinë e Bardhë dhe për...

Lajmet e Fundit