-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Parashikimi i motit për fundjavë

Të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celzius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celzius, njofton Instituti Hidrometeorologjiik i Kosovës.

Kurse, të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celzius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celzius.

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Mosnjohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së, ende e pasqaruar

Kosova vazhdon të mos njihet nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, e sigurisht që mosnjohja e tyre ka ndikuar në rrugën integruese të Kosovës....

Lajmet e Fundit