4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Rrahje për borxh në Gjonaj të Hasit

Një rast i rrahjes për borxh ka ndodhur në fshatin Gjonaj të Hasit.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, pas lëndimeve që kishe marrë nga rrahja.

I dyshuari është arrestuar nga policia, transmeton ‘PrizrenPress’

Raporti i policisë

Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar, të cilit i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. I dyshuari është shoqëruar në stacion policor.

Dyshohet se deri te sulmi ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshje në lidhje me një borxh. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit