14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Parlamenti në Turqi, ‘meç’ boksi për deputetët

Turqi-Grushta në ParlamentTre deputetë turq janë lënduar pasi një debat parlamentar në Ankara u shndërrua në meç boksi.

Politikanët po diskutonin nëse duhej të kishte një hetim mbi militantët islamistë nga Turqia që po luftojnë në Irak dhe Siri. Seanca u mbyll si rezultat i incidentit.

Turqia pas disa ditësh do të zgjedhë presidentin e vendit.

 

Më Shumë

Tony Adams pretendon se vetëm Messi është më i mirë se Saka momentalisht

Ish-lojtari i Arsenal-it, Tony Adams, ka bërë një pretendim shumë të guximshëm për yllin aktual të Gunners, Bukayo Saka, duke sugjeruar se ai është...

Shoferit të Rihannas ia vjedhin veturën

Shtëpia e Rihannas duket se nuk do të ndalet së qenuri cak i hajdutëve. Sipas burimeve të TMZ, shoferit të Ririt, i është vjedhur vetura,...

Lajmet e Fundit